International Association of Mesotherapy

Gdańskie AmberExpo szykuje się na 23. edycję Targów URODA

 

Już w najbliższy weekend, 15-16.10.2022 branża beauty spotka się na jednym z bardziej wyczekiwanych wydarzeń tej jesieni! W programie mnóstwo atrakcji, zarówno dla wystawców, jak i odwiedzających. Gościem honorowym 23. edycji Targów będzie Jaga Hupało, artystka włosów, stylistka i projektantka. Swoją obecnością, w charakterze gościa specjalnego, Targi URODA zaszczyci także Adam Szulc, niestrudzony rewitalizator, męski fryzjer. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk.


Targi kierowane są do wszystkich, którzy kochają piękno. Pod dachem nowoczesnego Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku, spotkają się profesjonaliści i wystawcy z całego kraju, którzy zaprezentują odwiedzającym swoją ofertę i podzielą się wiedzą nt. aktualnych trendów. W tym roku wystawcy zostaną podzieleni pomiędzy kilka stref: naukową, mistrzostw fryzjerskich, kosmetyczną, makijażu, barberską, paznokcia, eko, mediową i influencerską. Najbardziej widowiskowe wydarzenia odbywać będą się na scenie głównej.
Targi otworzą 10. Mistrzostwa Wizażu i Stylizacji, organizowane przez Szkołę Wizażu i Stylizacji Beaty Małachowskiej BEAUTY ART. Motywem przewodnim będzie odważny, barwny makijaż inspirowany EUPHORIA Makeup.

 
Okazję do doskonalenia swoich umiejętności będą mieć nie tylko wizażystki, ale także fryzjerzy i barberzy, oraz uczniowie rozpoczynający swoją przygodę z zawodem. W Ramach Dnia Fryzjera Pomorska Izba Rzemieślnicza Małych i Średnich Przedsiębiorstw wraz z Wojewódzką Komisją Branży Fryzjersko – Kosmetycznej przygotowały konkursy w kilku kategoriach m.in. fale, eksplozja koloru makeup, open hair cup, makijaż konturowanie, klasyka męska, modne strzyżenie damskie, wieczorowa damska z długich włosów.
Odwiedzający będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć „w akcji” Jagę Hupało oraz Adama Szulca, którzy przygotowali indywidualne, efektywne pokazy swoich umiejętności. Ponadto, gość honorowy i gość specjalny tegorocznej edycji wezmą udział w debacie pt. „Uroda nie ma płci”, realizowanej w ramach kampanii „Gdańsk Miastem Równości”.

 

Debata dotyczyć będzie podejścia i trendów związanych z wyglądem kobiet i mężczyzn w kontekście ich płci. Goście spróbują, z perspektywy swojej praktyki i doświadczeń, odpowiedzieć na pytanie, jak wygląd (w tym także fryzura) wpływa na nasze postrzeganie – czy sprzyja równościowemu traktowaniu. W drugiej z debat zobaczymy bohaterów kampanii Gdańsk Miastem Równości, psychologa oraz Chrisa Krakowskiego, z Kovalite Skin, który opowie o trendach międzynarodowych w aspekcie tworzenia kosmetyków neutralnych płciowo.

W trakcie obu dni targowych będzie można skorzystać z darmowego makijażu na życzenie w strefie kosmetycznej oraz z darmowego cięcia na życzenie w strefie barberskiej, do której zaprasza Wojciech Karwat, przygotowujący pokazy trendów na nadchodzący sezon.


Plan wydarzenia nasycony jest praktycznymi wykładami, pokazami oraz warsztatami wiedzy, które są doskonałą okazją do zdobycia wiedzy z zakresu nowych trendów oraz ułatwią codzienne prowadzenie biznesu osobom z branży. Organizator zaplanował warsztaty ze stylizacji, dietetyki, marketingu, obsługi klienta, opalania natryskowego, jogi twarzy oraz kinesiotapingu.


Jedynym z kluczowych punktów programu jest Konferencja naukowa URODA SCIENCE. Celem Konferencji jest propagowanie wiedzy z zakresu nauk medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem: kosmetologii, trychologii, podologii i dietetyki. Do udziału zostali zaproszeni wysokiej klasy specjaliści w swoich dziedzinach. Patronat merytoryczny nad wydarzaniem objęła dr n. med. Marzena Podgórska, Rektor Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku, patronat instytucjonalny Gdański Uniwersytet Medyczny, patronat medialny magazyn Kosmetologia Estetyczna Aesthetic Cosmetology & Medicine. Po konferencji odbędzie się także Sesja Młodych Naukowców, dedykowana studentom, której celem jest zachęcenie do debaty młodych osób żywo zainteresowanych naukową stroną piękna.

Jak co roku odbędzie się prestiżowy konkurs HAIR DESIGN, a także Ogólnopolskie Mistrzostwa w Strzyżeniu Męskim – BARBER WAR. Tegorocznej edycji Targów towarzyszyć będzie także akcja charytatywna „Czesanie za uśmiech”, której celem jest wsparcie podopiecznych Hospicjum Pomorze Dzieciom. Udział w akcji zadeklarowało blisko 30 mistrzów z kraju i ze świata.


Organizator zaprasza wszystkich wystawców na uroczystą galę wieczorną w pierwszy dzień targów, o godzinie 18:00. Gala to doskonała okazja do zawarcia nowych znajomości i pozyskanie nowych kontaktów biznesowych lub wzmocnienie istniejących relacji. Bilet wstępu można nabyć na stronie internetowej wydarzenia.


Partnerem głównym tegorocznej edycji jest firma JBS Beauty oraz JBS Optima – polscy dystrybutorzy profesjonalnych marek fryzjerskich.
Szczegółowy program Targów dostępny jest na www.urodatargi.pl.
Bilety można kupić online: https://urodatargi.pl/dla-odwiedzajacych-bilety/ i na miejscu.
Zapraszamy na weekend z URODĄ w dniach 15-16.10.2022!

***
Dodatkowych informacji udziela:
Magdalena Baran, m.baran@attentionmarketing.pl, tel. 603 952 238